Чоловічий манікюр сьогодні досить поширений, адже багато сучасних хлопців стежать за собою не менше, ніж дівчата. Найчастіше процедура виконується сухим способом – без нанесення лаку, але нігті в результаті виглядають доглянуто і привабливо. Як же робиться манікюр для чоловіків?
Трохи історії
Мода на акуратні чоловічі нігті з’явилася в XIX столітті. У романі «Анна Кареніна» розповідається, що всі придворні мужі мали довгі нігті і гладку шкіру, що говорило про їх благородне походження. Огрубілі руки, бруд і нерівні нігті видавали селянина, який займається фізичною працею.
В СРСР, коли працюючий чоловік вважався зразком радянської людини, ні про який манікюр й мови бути не могло. Та й не кожна жінка могла собі це дозволити: не було ні зайвих грошей, ні можливостей, ні часу. Сьогодні ситуація змінилася: безліч манікюрних салонів і приватних кабінетів доводить популярність цієї послуги. І хлопці не відстають від дівчат.
Відмінність чоловічого манікюру від жіночого
Шкіра на руках у чоловіків доволі груба, тому клієнтам приділяють багато часу і уваги. Сеанс починається з розпарювання. Хлопці із задоволенням відмочують свої пальчики в теплій ароматній воді, адже це відмінно розслаблює.
Професійні майстри знають, що для чоловічого манікюру не потрібно підбирати форму нігтьової пластини – вона закладена природою. І її не змінюють, інакше руки будуть виглядати безглуздо. Але за бажанням клієнта на нігтиках можуть створити будь-яку красу: від незвичайної форми до екстравагантних візерунків або декорування стразами.
У багатьох чоловіків знижений больовий поріг, тому при роботі з їх нігтями потрібно діяти максимально обережно. Особливо, якщо це апаратна техніка, де використовуються механічні фрези. Вони можуть поранити шкіру і зробити боляче.
Приблизний алгоритм
У кожного майстра своя методика роботи. Але можна виділити кілька етапів, які є в чоловічому манікюрі.
- Обробка кутикули. Виконується на сухих руках. За правилами починають з мізинця. Лопаткою проводять по краю нігтьового валика, трохи відсуваючи його. Якщо шкіра важко піддається, не слід намагатися насильно зрушувати її. Краще зробити ванночку і спробувати ще раз попрацювати з вже розпареною кутикулою.
- Підпилювання нігтів, обрізання кусачками або апаратної фрезою. Пам’ятаємо про те, що особливу форму (мигдалевидну, загострену) чоловічим нігтям надавати не обов’язково. Тільки злегка підкоригувати, прибравши зайву довжину і обробивши гострі краї.
- Обрізання зайвої шкірки. Цей етап йде як додатковий, так як він проводиться тільки після ванночки. Важливо все зробити правильно: розм’якшити шкіру, зрізати зайве, висушити руки. Шкірку обрізають спеціальними стерилізованими інструментами. Якщо процедура проводиться в домашніх умовах, це можна зробити особистими манікюрними ножицями.
- Масаж рук з використанням крему або масла. Це розслаблює, заспокоює після незвичних процедур.
- Знежирення нігтьових пластин засобом для зняття лаку або борним спиртом.
- Нанесення прозорого або кольорового лаку (при необхідності).
90% клієнтів відмовляється від покриття лаком. Значить, завдання спрощується на 2 пункти. Якщо все зробити правильно і безболісно, то мужчині сподобається, і він буде постійно доглядати за своїми нігтями.
Якщо кутикула дуже тонка або взагалі відсутня (це стосується як чоловічих, так і жіночих рук), то краще її не чіпати.
Сухий манікюр рекомендується робити хоча б раз на 2 тижні. Так можна вберегтити себе від проблем у вигляді болючих задирок. До того ж красиво підстрижені нігті викликають більше довіри у оточуючих; до такого чоловіка тягнуться жінки; сам він відчуває себе впевненіше. А в деяких компаніях доглянуті руки вважаються обов’язковим елементом корпоративного дрес-коду.
Скільки коштує манікюр для чоловіків
Ціна на чоловічий манікюр залежить від того, що саме хоче отримати клієнт. Стандартний догляд у вигляді обробки кутикули і підпилювання нігтів коштує від 100 гривень. Покриття лаком – додаткова вартість. Якщо ж чоловік побажає наростити гель-лак або зробити оригінальний дизайн, це обійдеться дорожче.